Drzwi DANA - Menu - Góra Przejdz do strony https://drzwidana.pl/ - Oferta obiektowa drzwi DANA Przejdz do strony http://www.dan-pol.com.pl/ - Oferta drzwi DANA

Strona główna ->Drzwi laminowane ->Laminaty HPL w drzwiach hotelowych i szpitalnych

Laminaty HPL w drzwiach hotelowych i szpitalnych
Wybór powierzchni drzwi do wnętrz szpitalnych i hotelowych powinien być przeprowadzany ze szczególną uwagą. Rodzaj materiału, którym zostaną pokryte drzwi określa bowiem bardzo wyraźnie trwałość eksploatacyjną drzwi i decyduje o ich estetyce w ciągu kilkunastoletniego użytkowania.

Przykładem dobrego i nowoczesnego materiału zewnętrznego drzwi są laminaty HPL.


Są one dostępne w bardzo szerokiej gamie wzorniczej, w której odnajdziemy propozycje jednobarwne kolorystycznie, struktury drewnopodobne oraz inne.
Producenci laminatów wykorzystywanych do produkcji drzwi wyraźnie dzielą je na dwie grupy: Zaletą tych pierwszych jest niska cena, wynikająca z technologi i wielkoseryjnej produkcji dla potrzeb masowego rynku drzwi wewnętrznych.
Laminaty HPL produkowane są znacznie mniej masowo, oferują jednak znacznie wyższe parametry techniczne poszukiwane dla tzw. "zastosowań obiektowych".

Drzwi w obiektach użyteczności publicznej, w tym szczególnie w szpitalach i hotelach, narażone są na silniejsze niż w obiektach mieszkalnych czynniki eksploatacyjne.

Najważniejsze czynniki ekspoatacyjne to:
  • uderzenia
  • otarcia
  • woda i jej działanie
  • nasłonecznienie
  • odpryski kantów i krawędzi
Dla wszystkich wyżej wymienionych czynników laminaty HPL oferują znacznie wyższą odporność w porównaniu z laminatami CPL.
W technologi laminatów HPL stosuje się także specjalne zabezpieczenie dla trwałości kolorystycznej dekoru, przez co nie podlegają one tak powszechnemu dla CPL szarzeniu i matowieniu powierzchni w trakcie eksploatacji.

Dostarczane przez firmę DAN-POL drzwi DANA do obiektów szpitalnych i hotelowych, są co raz częściej wybierane przez inwestorów w pokryciach laminatami HPL.

Grubość laminatu wynosi 1 mm, co zapewnia najlepszą ochronę powierzchniową drzwi.

Laminaty HPL montowane są nie tylko na powierzchni skrzydła, ale mogą być także ułożone na powierzchni ościeżnic drewnianych, obejmujących ściany.

Pokrycie skrzydła i ościeżnicy drzwi DANA laminatem HPL nie ogranicza w niczym zakresu parametrów technicznych oferowanych w drzwiach
Szczególnie tymi, odnoszących się do:
  • izolacyjności akustycznej (Rw)
  • stopnia zabezpieczenia mechanicznego
  • konstrukcji przylgowej
  • konstrukcji bezprzylgowej

Pokrycie powierzchni ościeżnicy obejmującej mur laminatem HPL o grubości 1 mm daje bardzo znaczące wzmocnienie jej trwałości powierzchniowej, a sama ościeżnica zapewnia najlepszy efekt estetyczny całości drzwi.
Korzystny poziom cenowy laminatów HPL względem laminatów w CPL w zakresach porównywalnych grubości laminatów ( 0,7-1.0 mm ) jest dodatkowym atutem przemawiającym za zastosowaniem materiału lepszego i trwalszego na powierzchniach drzwi, od których oczekujemy więcej aniżeli od drzwi w mieszkaniu.


Krzysztof Belof

Więcej o drzwiach w obiektach: www.drzwidana.pl


Strona główna ->Drzwi laminowane ->Laminaty HPL w drzwiach hotelowych i szpitalnych

 
 
Copyrights Drzwi DANA 2010
Realizacja: www.softkom.com.pl POLITYKA PRYWATNOŚCI Kontakt Ofertowanie Mapa strony