Drzwi szpitalne i hotelowe w laminacie HPL – zalety


Wybór powierzchni drzwi do wnętrz szpitalnych i hotelowych powinien być przeprowadzany ze szczególną uwagą. Rodzaj materiału, którym zostaną pokryte drzwi określa trwałość eksploatacyjną drzwi i decyduje o ich estetyce w ciągu wielu lat użytkowania. Przykładem dobrej i nowoczesnej powierzchni drzwi jest laminat HPL o grubości min. 1,0 mm. Laminaty HPL z oferty DANA dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, jako jednobarwne kolorystycznie oraz imitujące struktury drewnopodobne.

Drzwi w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szpitale i hotele, narażone są na silniejsze niż w obiektach mieszkalnych czynniki eksploatacyjne. Najważniejsze z nich to: uderzenia, otarcia, woda i jej działanie, nasłonecznienie, uszkodzenia krawędzi. Dla wszystkich tych czynników laminaty HPL oferują znacznie wyższą odporność w porównaniu z laminatami cienkowarstwowymi jakimi są laminaty CPL. W technologii laminatów HPL stosuje się także specjalne zabezpieczenie dla trwałości kolorystycznej dekoru, przez co nie podlegają one tak powszechnemu dla CPL szarzeniu i matowieniu powierzchni w trakcie eksploatacji.

Dostarczane przez firmę DAN-POL od ponad 23 lat drzwi DANA do obiektów szpitalnych czy drzwi medyczne oraz drzwi hotelowe, są coraz częściej wybierane przez inwestorów w pokryciach laminatami HPL. Grubość laminatu HPL wynosi 0,8 mm, 1,0 mm lub 2,0 mm, co zapewnia najlepszą ochronę powierzchniową drzwi. Laminaty HPL montowane mogą być, nie tylko na powierzchni skrzydła, ale także na powierzchni ościeżnic drewnianych. Pokrycie skrzydła i ościeżnicy drzwi DANA laminatem HPL nie ogranicza w niczym zakresu parametrów technicznych oferowanych w drzwiach, odnoszących się do izolacyjności akustycznej (Rw), przeciwpożarowości, stopnia zabezpieczenia mechanicznego, czy choćby konstrukcji drzwi przylgowych czy bezprzylgowych. Pokrycie powierzchni ościeżnicy obejmującej mur laminatem HPL o grubości 1 mm daje bardzo znaczące wzmocnienie jej trwałości powierzchniowej a sama ościeżnica zapewnia najlepszy efekt estetyczny całości drzwi.

Korzystny poziom cenowy laminatów HPL względem laminatów w CPL w zakresach porównywalnych grubości laminatów (0,7-1,0 mm) jest dodatkowym atutem przemawiającym za zastosowaniem materiału lepszego i trwalszego na powierzchniach drzwi, od których oczekujemy więcej aniżeli od drzwi w mieszkaniu.

Aktualna oferta laminatów